Kulak Burun Boğaz Hastalıklarına Etkin Tedavilerle Her Zaman Yanınızdayız!
Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kepçe Kulak Cerrahisi Nasıl Olur?

Kepçe Kulak Nedir?

Kepçe kulak en sık görülen kulak deformitelerinden birisi olup genel popülasyonun %5’ini etkilemektedir. Kulak kepçesinin kafatasından 2 cm’den fazla ayrık olması olarak tanımlanabilir.

Kepçe Kulak Ne Gibi Sağlık Problemlerine Yol Açar?

Kepçe kulak işitme ile ilgili herhangi bir probleme yol açmaz. Ancak, görüntüsü nedeniyle özellikle çocukluk döneminde arkadaşları tarafından yapılan eleştiriler psikolojik etkilenmeye ve özgüven eksikliğine yol açabilmektedir.

Kepçe Kulak Ameliyatsız Düzeltilebilir mi?

Yenidoğan döneminde kulak deformiteleri EarWellTM bantları ile düzeltilebilmektedir. Geniş serilerde kepçe kulak sorununda başarı oranı %90 olarak bildirilmiştir.

Kepçe Kulak Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Keçe kulak ameliyatı kulak patolojisine bağlı olarak farklı tekniklerle yapılabilmektedir. Kepçe kulak cerrahisinin temel mantığı kalıcı sütürler kullanılarak kulak kepçesine yeniden şekil vermek esasına dayanır. Kepçe kulak ameliyatı, kulak arkasından yapılan cilt insizyonu ile yapılmaktadır. Kesi yapılmadan sütür teknikleri de tarif edilmesine rağmen kalıcı nüks oranı yüksek olduğu için tercih etmiyorum.

Kepçe Kulak Ameliyatı En Erken Kaç Yaşında Yapılır?

Kulak kepçesi 6 yaşında erişkin boyutunun yaklaşık %80’ine ulaşmaktadır. Kepçe kulak ameliyatının çocuk okula başlamadan hemen önce yapılması uygundur.

Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süresi

Ameliyat sonrası 1 hafta dinlenme süresi ve 2-3 hafta kulak bandajı takılmasını öneriyoruz. Eriyen dikiş kullanıldığı için dikiş almıyoruz.

Kepçe kulak cerrahisi hakkında bilgi almak ve kepçe kulak problemi ve alternatif tedavilerle ilgili sorularınıza cevap bulmak için randevu alabilirsiniz.

[widget-130]

Yorum Yap

Randevu Al
Randevu Al +90 (212) 408 45 45